Într-un meci contând pentru Liga a IV-a bucureșteană, astăzi, Progresul Spartac II a fost învinsă în deplasare de FC Dinamo, în Complexul din Șoseaua Ștefan cel Mare, cu scorul de 5-3 (2-1).
Golurile noastre au fost marcate de către Tofan, Anca și Boboc. Staff-ul clubului nostru a decis ca în acest meci să se dea credit juniorilor, formula fiind alcătuită pe osatura unei combinate de sportivi tineri și foarte tineri.
Echipa noastră secundă are 3 puncte în clasament, iar în acest context, obiectivul a devenit evitarea ultimelor trei locuri și, implicit, a retrogradării din eșalonul respectiv.
Chiar dacă principala prioritate a clubului este sistemul integrat de calitate și progres al jucătorilor, cu centrarea activităților pe echipa de Liga a III-a, ne propunem ca la finele sezonului, în Liga a IV-a, să ocupăm o poziție onorabilă.
