Cupa României

Turul 3 • Progresul Spartac – CS Afumați (C) 2-1 // 28 august
Turul 4 • Progresul Spartac – Metaloglobus Bucuresti (B) 2-0 // 12 septembrie
Șaisprezecimi • Progresul Spartac – Universitatea Cluj (B) 0-1  // 26 septembrie

 

Tur (2018)

ET01 • Rapid Bucuresti – Progresul Spartac 2-1 // 25 august
ET02 • Progresul Spartac – CS Tunari 0-0 // 1 septembrie
ET03 • AFC Unirea 04 Slobozia – Progresul Spartac 3-2 // 8 septembrie
ET04 • Progresul Spartac – ACS Înainte Modelu 0-1 // 15 septembrie
ET05 • CSA Axiopolis Sport Cernavodă – Progresul Spartac 2-1 // 22 septembrie
ET06 • ACSM Olteniţa – Progresul Spartac 1-2 // 29 septembrie
ET07 • Progresul Spartac – SC Popeşti-Leordeni 1-0 // 6 octombrie
ET08 • ACS FC Delta Dobrogea Tulcea – Progresul Spartac 1-2 // 13 octombrie
ET09 • Progresul Spartac – SC Fotbal Club FCSB SA II 2-1 // 20 octombrie
ET10 • ACS Sportul Chiscani – Progresul Spartac 1-2 // 27 octombrie
ET11 • Progresul Spartac – CS Făurei 5-1 // 3 noiembrie
ET12 • CS Medgidia – Progresul Spartac 2-2 // 10 noiembrie
ET13 • Progresul Spartac nu joaca
ET14 • CS Afumaţi – Progresul Spartac 1-0 // 24 noiembrie
ET15 • Progresul Spartac – AS FC Agricola Borcea 3-7 // 30 noiembrie

 

Retur (2019)

ET16 • Progresul Spartac – Rapid Bucuresti 3-1 // 2 martie
ET17 • CS Tunari – Progresul Spartac 0-2 // 9 martie
ET18 • Progresul Spartac – AFC Unirea 04 Slobozia 2-0 // 16 martie
ET19 • ACS Înainte Modelu – Progresul Spartac 1-4 // 23 martie
ET20 • Progresul Spartac – CSA Axiopolis Sport Cernavodă 3-1 // 30 martie
ET21 • Progresul Spartac – ACSM Olteniţa 1-0 // 6 aprilie
ET22 • SC Popeşti-Leordeni – Progresul Spartac 2-2 // 10 aprilie
ET23 • Stam, Delta Tulcea s-a retras din campionat 😦
ET24 • SC Fotbal Club FCSB SA II – Progresul Spartac // 19 aprilie
ET25 • Progresul Spartac – ACS Sportul Chiscani // 27 aprilie
ET26 • CS Făurei – Progresul Spartac // 4 mai
ET27 • Progresul Spartac – CS Medgidia // 8 mai
ET28 • Stam, CSO Bragadiru s-a retras din campionat 😦
ET29 • Progresul Spartac – CS Afumaţi // 18 mai
ET30 • AS FC Agricola Borcea – Progresul Spartac // 25 mai

 

Clasament

1. Fotbal Club Rapid 21 18 2 1 69-14 55 56
2. AFC Unirea 04 Slobozia 22 17 1 4 54-21 33 52
3. CS Afumaţi 21 15 3 3 57-18 39 48
4. AFC Progresul 1944 Spartac 22 14 3 5 47-24 23 45
5. SC Popeşti-Leordeni 22 11 3 8 37-29 8 36
6. ACS Înainte Modelu 22 11 3 8 36-35 1 36
7. CS Tunari 22 9 8 5 50-24 26 35
8. CSA Axiopolis Sport Cernavodă 22 6 8 8 25-36 -11 26
9. CS Făurei 21 6 5 10 23-47 -24 23
10. CS Medgidia 21 6 4 11 22-47 -25 22
11. AS FC Agricola Borcea 21 7 1 13 32-61 -29 22
12. SC Fotbal Club FCSB SA 2 21 6 2 13 39-49 -10 20
13. ACS Sportul Chiscani 21 5 4 12 37-42 -5 19
14. ACSM Olteniţa 21 4 5 12 19-42 -23 17
15. ACS FC Delta Dobrogea Tulcea 22 0 0 22 4-62 -58 -80