Cupa României

Turul 3 • Progresul Spartac – CS Afumați (C) 2-1 // 28 august
Turul 4 • Progresul Spartac – Metaloglobus Bucuresti (B) 2-0 // 12 septembrie
Șaisprezecimi • Progresul Spartac – Universitatea Cluj (B) 0-1  // 26 septembrie

 

Tur (2018)

ET01 • Rapid Bucuresti – Progresul Spartac 2-1 // 25 august
ET02 • Progresul Spartac – CS Tunari 0-0 // 1 septembrie
ET03 • AFC Unirea 04 Slobozia – Progresul Spartac 3-2 // 8 septembrie
ET04 • Progresul Spartac – ACS Înainte Modelu 0-1 // 15 septembrie
ET05 • CSA Axiopolis Sport Cernavodă – Progresul Spartac 2-1 // 22 septembrie
ET06 • ACSM Olteniţa – Progresul Spartac 1-2 // 29 septembrie
ET07 • Progresul Spartac – SC Popeşti-Leordeni 1-0 // 6 octombrie
ET08 • ACS FC Delta Dobrogea Tulcea – Progresul Spartac 1-2 // 13 octombrie
ET09 • Progresul Spartac – SC Fotbal Club FCSB SA II 2-1 // 20 octombrie
ET10 • ACS Sportul Chiscani – Progresul Spartac 1-2 // 27 octombrie
ET11 • Progresul Spartac – CS Făurei 5-1 // 3 noiembrie
ET12 • CS Medgidia – Progresul Spartac 2-2 // 10 noiembrie
ET13 • Progresul Spartac nu joaca
ET14 • CS Afumaţi – Progresul Spartac 1-0 // 24 noiembrie
ET15 • Progresul Spartac – AS FC Agricola Borcea 7-3 // 30 noiembrie

 

Retur (2019)

ET16 • Progresul Spartac – Rapid Bucuresti 3-1 // 2 martie
ET17 • CS Tunari – Progresul Spartac 0-2 // 9 martie
ET18 • Progresul Spartac – AFC Unirea 04 Slobozia 2-0 // 16 martie
ET19 • ACS Înainte Modelu – Progresul Spartac 1-4 // 23 martie
ET20 • Progresul Spartac – CSA Axiopolis Sport Cernavodă 3-1 // 30 martie
ET21 • Progresul Spartac – ACSM Olteniţa 1-0 // 6 aprilie
ET22 • SC Popeşti-Leordeni – Progresul Spartac 2-2 // 10 aprilie
ET23 • Stam, Delta Tulcea s-a retras din campionat 😦
ET24 • SC Fotbal Club FCSB SA II – Progresul Spartac 0-2 // 19 aprilie
ET25 • Progresul Spartac – ACS Sportul Chiscani 8-0 // 26 aprilie
ET26 • CS Făurei – Progresul Spartac 2-1 // 4 mai
ET27 • Progresul Spartac – CS Medgidia 3-0 // 8 mai
ET28 • Stam, CSO Bragadiru s-a retras din campionat 😦
ET29 • Progresul Spartac – CS Afumaţi 2-0 // 18 mai
ET30 • AS FC Agricola Borcea – Progresul Spartac 0-1 // 25 mai

 

Clasament

1. Fotbal Club Rapid 28 24 3 1 97-18 79 75
2. CS Afumaţi 28 20 4 4 76-26 50 64
3. AFC Progresul 1944 Spartac 28 19 3 6 64-26 38 60
4. AFC Unirea 04 Slobozia 28 19 3 6 68-35 33 60
5. SC Popeşti-Leordeni 28 15 3 10 55-39 16 48
6. CS Tunari 28 11 10 7 57-31 26 43
7. ACS Înainte Modelu 28 11 3 14 45-54 -9 36
8. CS Făurei 28 10 5 13 35-59 -24 35
9. CSA Axiopolis Sport Cernavodă 28 8 9 11 36-51 -15 33
10. CS Medgidia 28 9 5 14 33-60 -27 32
11. SC Fotbal Club FCSB SA 2 28 9 3 16 52-61 -9 30
12. AS FC Agricola Borcea 28 9 3 16 47-84 -37 30
13. ACS Sportul Chiscani 28 8 4 16 51-66 -15 28
14. ACSM Olteniţa 28 6 6 16 31-61 -30 24