Cupa României

Turul 3 • CS Popesti-Leordeni (L3) – Progresul Spartac 0-1 // 6 octombrie 2020
Turul 4 • Progresul Spartac – Rapid Bucuresti (L2) 3-2 // 20 octombrie 2020
Șaisprezecimi • CSU Craiova (L1) – Progresul Spartac 5-0 // 27 noiembrie 2020

Tur (2020)

ET01 • Progresul Spartac – FC Voluntari II 3-1 // 12 septembrie
ET02 • Progresul Spartac – CS Dinamo 1948 II 5-1 // 19 septembrie
ET03 • CSA Steaua – Progresul Spartac 4-1 // 26 septembrie
ET04 • Progresul Spartac – Concordia Chiajna II 2-2 // 3 octombrie
ET05 • FC Rapid II – Progresul Spartac 2-0 // 10 octombrie
ET06 • Progresul Spartac – CS Tunari 1-2 // 17 octombrie
ET07 • Metalul Buzau – Progresul Spartac 1-0 // 3 noiembrie (initial programat pe 24 oct.)
ET08 • Progresul Spartac – CS Balotesti 7-0 // 31 octombrie
ET09 • FCSB II – Progresul Spartac 3-1 // 7 noiembrie

Retur (2021)

ET10 • FC Voluntari II – Progresul Spartac 0-1 // 14 noiembrie 2020
ET11 • CS Dinamo 1948 II – Progresul Spartac // 13 martie 2021
ET12 • Progresul Spartac – CSA Steaua // 20 martie
ET13 • Concordia Chiajna II – Progresul Spartac // 27 martie
ET14 • Progresul Spartac – FC Rapid II // 3 aprilie
ET15 • CS Tunari – Progresul Spartac // 10 aprilie
ET16 • Progresul Spartac – Metalul Buzau // 17 aprilie
ET17 • CS Balotesti – Progresul Spartac // 24 aprilie
ET18 • Progresul Spartac – FCSB II // 30 aprilie

Clasament

1. CSA Steaua Bucureşti 10 8 2 0 25-7 18 26
2. SC Fotbal Club FCSB SA 2 10 8 0 2 26-12 14 24
3. AFC Progresul 1944 Spartac 10 5 1 4 23-14 9 16
4. AFC Metalul Buzău 10 4 4 2 17-12 5 16
5. CS Tunari 10 4 4 2 10-6 4 16
6. SC Dinamo 1948 SA 2 10 4 2 4 17-19 -2 14
7. SC FC Voluntari SA 2 10 4 1 5 13-14 -1 13
8. Fotbal Club Rapid 2 10 3 1 6 13-18 -5 10
9. CS Concordia Chiajna 2 10 0 4 6 8-22 -14 4
10. CS Baloteşti 10 0 1 9 6-34 -28 1

B3: Locul 1, Seria 3 v Locul 2, Seria 4B2: Locul 1, Seria 2 v Locul 2, Seria 1B1: Locul 1, Seria 1 v Locul 2, Seria 2Primele două clasate din fiecare serie vor disputa un baraj în dublă manșă, astfel:

B4: Locul 1, Seria 4 v Locul 2, Seria 3
B5: Locul 1, Seria 5 v Locul 2, Seria 6
B6: Locul 1, Seria 6 v Locul 2, Seria 5
B7: Locul 1, Seria 7 v Locul 2, Seria 8
B8: Locul 1, Seria 8 v Locul 2, Seria 7
B9: Locul 1, Seria 9 v Locul 2, Seria 10
B10: Locul 1, Seria 10 v Locul 2, Seria 9

Învingătoarele acestor jocuri se vor duela între ele, tur-retur, pe baza următoarei împerecheri:

  • Învingătoarea B1 v Învingătoarea B2
  • Învingătoarea B3 v Învingătoarea B4
  • Învingătoarea B5 v Învingătoarea B6
  • Învingătoarea B7 v Învingătoarea B8
  • Învingătoarea B9 v Învingătoarea B10

Cele 5 câștigătoare vor obține dreptul de a evolua în sezonul 2021-2022 al Ligii 2.