Dupa o partida eroica pe Giulesti, disputata in 10 contra 11 timp de aproape o ora, Progresul pierde in extremis in fata Rapidului cu 2-1 dupa ce a condus pana in minutul 80 cu 1-0!

Repriza intai, dominata de Rapid, a adus golul superb al lui Mircea Donca cu un lob peste portar de la 40 de metri. Tot Donca il lanseaza perfect pe Stanciu singur dar acesta isi inchide putin unghiul si apoi trage pe langa poarta.

Rapid preseaza dar fara ocazii pana la intrarea lui Matulevicius (si doua accidentari in apararea noastra) care cu mult noroc inscrie pentru 1-1 (81′) si paseaza pentru 2-1 (90+2) pentru o victorie nedreapta a gazdelor.

Au evoluat: Raduta – Leafu (65 Vlad), Apostol (87 Militaru), Ghidurea, Lixandru – Geana (70 Ditu), Donca – Tudorache, Boiangiu, E. Radu – Stanciu.