Rapid București s-a impus în ultimul meci al etapei a treia din seria noastră, cu un categoric scor de 5-0 în fața celor de la Delta Dobrogea Tulcea. Partida a avut loc pe Stadionul ”Valentin Stănescu-Giulești” rapidiștii deschizând scorul repede, în minutul 4, prin Vlada. Apoi a marcat un gol foarte frumos Cârstocea, iar după pauză reușitele au curs, semnatari fiind Matulevicius, Jurj din penalty și Goge.

În fruntea clasamentului este un grup de cinci echipe cu câte 7 puncte, acestea fiind astfel ordonate de golaveraj: Rapid, SC Popești-Leordeni, CS Afumați, Unirea Slobozia și CS Făurei. Agricola Borcea, cu 6 puncte, este pe locul 6.

Progresul Spartac ocupă locul 13, cu un punct, devansând ultimele trei formații ale ierarhiei, care nu au acumulat niciun punct: Înainte Modelu, CSO Bragadiru și Delta Dobrogea Tulcea.