Echipele de juniori care evoluează în campionatele municipale pentru AFC Progresul 1944 Spartac, au avut frumoase evoluții în acest week-end.

La grupa 2004, prima echipă Progresul Spartac a câștigat meciul cu ACS Centrul de Performanță Rapid, scor 4-0, golurile fiind realizate de Mihalache, Ohaci, Molea și Alecu. Garnitura secundă progresistă, la aceeași categorie de vârstă, a remizat spectaculos, 5-5 cu AFC Mario. Terpezeanu a semnat un hattrick, Vlad a completat tabela iar Musteață a egalat în al treilea minut de prelungiri.

Grupa 2005 a cedat cu scorul de 4-1 în fața echipei similare AFC Calcio, iar grupa 2008 a învins Metaloglobus cu 11-0, prin golurile semnate de  Marinescu 4, Deian 3, Patrick și Ștefan, câte 2.

La grupa 2006, Progresul Spartac a câștigat meciul cu Ajax Noua Generație, scor 2-1.