Ultimul meci al etapei, în seria noastră, a însemnat un frumos spectacol pe Stadionul ”Valentin Stănescu-Giulești”, unde Rapidul s-a impus cu 3-2 (2-1) în fața ambițioasei CS Tunari. Oaspeții au deschis scorul în minutul 1, prin Bâtfoi, care a reluat cu capul. Tot cu o lovitură de cap a egalat Goge, în minutul 30, iar Jorza i-a adus pe feroviari în avantaj în minutul 38.

În partea a doua, portarul Drăghia și-a băgat mingea în plasă pentru 2-2 (53), însă golul izbăvitor pentru giuleșteni a fost marcat de Vlada, în minutul 77.

Grație acestui succes, Rapid revine pe primul loc în serie, cu 29 de puncte, unul în plus față de Unirea Slobozia. Primele două clasate se vor întâlni etapa viitoare la Slobozia. Acesta a fost penultimul meci al Rapidului pe Stadionul ”Valentin Stănescu-Giulești”, înainte de reconstrucția arenei de lângă Podul Grant.

Din primăvară, alb-vișinii se vor muta pe Regie.