Rapidul a câștigat primul amical al iernii, 3-0 (0-0) cu Carmen, din Liga a IV-a. Daniel Pancu, antrenorul feroviarilor, a utilizat formule diferite în fiecare repriză, după cum urmează:

Drăghia (30′ Voican, 60′ Ciuculescu) – Băjan (46′ I. Voicu), A. Iacob (46′ Babaua), Mocioacă (46′ Catrici), Oanea (46′ Demici) – Jorza (46′ Onyeanula), T. Dimitri (46′ Cârstocea), Duriță (46′ Trip) – A. Grigore (46′ Hlistei), G. Toma (46′ Ș. Ghiță), Goge (46′ Matulevicius).

S-a remarcat lituanianul Matulevicius, care a pasat la toate cele trei goluri marcate după minutul 70 de către Onyeaula, Hlistei și Demici. La Rapid a mai debutat un jucător tânăr, Fabio Trip, 18 ani, transferat de la LPS Banatul Timișoara.

Următorul meci amical pentru liderul seriei este cu CSM Oltenița, pe 26 ianuarie.