Victoria contra Rapidului, 3-1, a fost plătită cu un tribut greu. În prima repriză a ieșit accidentat Boiangiu, care este suspect de fractură la tarsiene. Geană, care a primit o lovitură în startul meciului, a rezistat doar până la pauză. Donca nu a putut nici el să prindă finalul meciului, suferind o accidentare în repriza secundă, în timp ce Radu a terminat cu buza spartă.

Portarul Răduță a avut și el probleme la o aterizare în plasă, apărând 60 de minute cu un deget dislocat.

La toate acestea se adaugă și cartonașele roșii primite de Parfeon și Luca, ambii urmând a fi suspendați pentru etapa viitoare.

La final de meci, imaginea lui Boiangiu, cu un picior imobilizat, venind să salute galeria, poate fi sugestivă și emblematică.