Colega noastră de serie, FC Tunari, a profitat de această pauză de la Liga I și a invitat pe Dinamo București pentru un amical în localitatea ilfoveană. Alb-roșii au testat câțiva jucători aflați în probe, dar s-au impus cu 3-1 pe terenul din Tunari. Golul echipei din Liga a III-a a fost marcat de Zamfir.

FC Tunari nu a jucat în această etapă deoarece în program era meciul cu Delta Dobrogea Tulcea. Cum tulcenii s-au retras, punctele au fost acumulate de Tunari la masa verde.

Presa centrală a ironizat grătarele din jurul terenului, la amicalul Tunari – Dinamo, susținând că acestea au fost aprinse în jurul minutului 60 al meciului și că portarul dinamovist Parfait Mandanda ar fi fost deranjat de fum.

Progresul Spartac s-a impus în urmă cu două etape la Tunari, cu scorul de 2-0.