Un amical interesant a opus ieri la Modelu doua echipe din seria Progresului Spartac, Inainte si Unirea Slobozia. Meciul urma sa se dispute pe terenul principal de iarba dar in ultimul moment gazdele au hotarat sa il mute pe teren sintetic pentru a-si menaja gazonul, ceea ce a prilejuit nemultumiri in tabara ialomitenilor. Partida s-a desfasurat pe durata a trei reprize de cate 35 de minute.

Echipa oaspete, care nu a renuntat la sperantele de promovare, a deschis scorul prin varful de atac Buca (in foto, sursa: infoialomita.ro). Dar modelenii au evoluat cu ambitie si au reusit egalarea prin Dobre iar pe final au reusit sa obtina victoria dupa un penalty contestat indelung.

Tot ieri, Delta Dobrogea Tulcea a pierdut cu 1-2 meciul cu juniorii U19 de la Viitorul Constanta, acestia din urma avand si doua penalty-uri ratate in cont.

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica: