psromprim

În această dimineață, pe Stadionul Progresul Spartac, a avut loc jocul dintre AS Romprim și Progresul Spartac, contând pentru prima etapă a returului Ligii a IV-a.Formația noastră s-a impus meritat cu scorul de 3-1, după golurile semnate de Nemțescu și dubla lui Răducanu.

Progresul Spartac, avându-l pe Robert Oancea drept căpitan de echipă, a dominat jocul la toate capitolele, victoria nefiind pusă la îndoială de nimeni. În tribune s-au aflat câteva zeci de împătimiți ai spiritului progresist, care așteaptă cu înfrigurare meciul de Liga a III-a, cu Sportul Chișcani.

Acest succes pentru echipa noastră secundă este contabilizat ca fiind în deplasare, deoarece gazdă a fost AS Romprim. Sunt, așadar, primele puncte obținute de bleu-albaștri, în competiția respectivă, în clasamentul adevărului.

Progresul Spartac a ajuns, după victoria cu Romprim, la un total de 6 puncte în clasament și golaveraj 21-47. Echipa noastră ocupă locul 14 în clasamentul Ligii a IV-a municipale.

Etapa viitoare vom juca pe teren propriu, în organizarea noastră, cu lanterna roșie Venus.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s