Progresul Spartac a incheiat sezonul cu o remiza, 2-2 (2-1) cu FCSB 2, intr-un meci pe care l-a dominat categoric.

Ambele echipe au abordat meciul cu formule departe de cele standard, Progresul cu trei suspendati (Parfeon, Boiangiu, Grigore) si doi accidentati (Raduta si Stanciu), iar oaspetii cu numerosi jucatori menajati pentru finala de Cupa Romaniei la U19 de maine. Deschiderea scorului s-a produs rapid dintr-un penalty transformat de Apostol dupa un fault asupra lui Militaru scapat singur, fundasul advers fiind si eliminat. Militaru majoreaza scorul cu o actiune personala si meciul pare deja jucat, dar o neatentie a lui Sandescu la pasa lui Leafu duce la reducerea diferentei.

Acelasi Militaru rateaza de trei ori singur cu portarul si, cand nimeni nu se mai astepta, in ultimul din cele patru minute de prelungire, oaspetii egaleaza cu o lovitura de cap marcand practic doua goluri dintr-o singura ocazie in tot meciul.

Au evoluat: Sandescu – Buliga (70 Georgescu), Leafu (85 Iordan), Neacsu, Lixandru – Frangu (46 Donca), Geana – Tudorache, Apostol, Ditu (60 Nechita) – Militaru.