Rapid a învins, în ultimul meci al rundei, pe Înainte Modelu cu scorul de 1-0 (1-0). Unicul gol al meciului a fost marcat de Vlada în minutul 41, acesta reluând imparabil cu capul din careul mic.

Acesta a fost ultimul meci e Stadionul ”Valentin Stănescu – Giulești” care urmează să fie modernizat. Partida a coincis și cu retragerea din activitatea de jucător a lui Daniel Pancu, care, la 41 de ani, a ținut să joace câteva minute pe arena pe care s-a consacrat.

Pancu a intrat în minutul 79, fiind ovaționat cu o coregrafie specială de cei 9000 de suporteri rapidiști care au fost prezenți în tribune. Fostul nostru jucator, Adrian Neacsu, a evoluat si de aceasta data ca titular.

În retur, casa rapidiștilor va fi Stadionul Regie, reintrodus astfel în circuitul fotbalistic.

Rapidul are 35 de puncte și se află pe primul loc în clasament, la trei lungimi distanță de CS Afumati.