Progresul Spartac a suferit astazi o infrangere surprinzatoare pe teren propriu, in partida amicala sustinuta in compania celor de la FCM Alexandria, cu scorul de 0-1 (0-0).

Chiar daca au controlat jocul si au ratat numeroase ocazii, bleu-albastrii au pierdut pentru prima oara in acest an, dupa ce in cele cinci partide sustinute pana acum obtinusera tot atatea victorii. Unicul gol al partidei a fost inscris in minutul 66, cu un sut la coltul lung de la 18 m, la capatul unui contraatac reusit al teleormanenilor. In minutul 83, golul egalizator al lui Apostol a fost anulat pentru un ofsaid semnalizat complet aiurea de tusier.

Unsprezecele de start a fost: Raduta – Vlad, Leafu, Parfeon, Lolescu- Boiangiu, Stanciu, Donca, Ditu – Luca, E. Radu. Pe parcurs au mai intrat Sandescu, B. Grigore, Apostol, Purice, Geana, Curt, Cazaciuc si David.

Sambata, Progresul Spartac se va deplasa la Giurgiu, pentru ultima partida amicala inainte de inceperea sezonului, adversar fiind Astra 2.