Liderul seriei, Rapid București, a făcut scor cu CS Făurei, în Regie, învingând cu un categoric 10-1. Drăghiceanu a deschis scorul în minutul 10, după care giuleștenii au punctat pe bandă rulantă. Atacantul lituanian Matulevicius a înscris o dublă, Cârstocea și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor, iar Sefer a reușit primul gol în tricoul Rapidului, după ce anterior dăduse două pase decisive.

Amir Jorza a marcat cel mai frumos gol, șut la vinclu din afara careului, el scuturând apoi încă odată plasa brăileană. Un alt gol rapidist a fost semnat de Hlistei. Goge și Robinho au înscris, după aceea, într-un interval de două minute aducând tabela de marcaj la un neverosimil 10-1.

CS Făurei, echipă la care este antrenor-jucător fostul internațional Bănel Nicoliță, era neînvinsă în retur.