CS Afumati se impune in fata Unirii Slobozia cu scorul de 3-2 (3-0) si trece astfel pe locul doi in locul acesteia, la punctaj egal dar rezultate directe favorabile (dubla victorie). A fost un meci disputat, in care gazdele au dominat prima repriza iar apoi au rezistat revenirii de dupa pauza a ialomitenilor.

Progresul Spartac ramane asadar la patru puncte in spatele celor doua formatii, iar pentru a prinde un loc pe podium are nevoie de un parcurs fara greseala coroborat si cu noi esecuri ale contracandidatelor.

In schimb, rapidistii pot deja sa desfaca sampania, fiind greu de crezut ca ar mai putea pierde un avans de opt puncte…