După cum informam, echipa de juniori 2006 Progresul Spartac a participat la un turneu de pregătire la Mangalia, în județul Constanța. Formația antrenată de George Jecu și Marcel Marin a avut o comportare foarte bună la această competiție, ocupând locul secund în clasament.

Rezultatele bleu-albaștrilor au fost următoarele: 3-2 cu Petrosport Ploiești, 5-0 cu CSM Rm. Sărat, 4-2 cu Dinamo București, 1-1 cu Școala de Fotbal ”Gică Popescu” Craiova, 3-2 cu Sporting Mangalia și 3-2 cu CSM II Rm. Sărat.

Cu 16 puncte acumulate, formația noastră a fost la egalitate cu câștigătoarea turneului, Școala de Fotbal ”Gică Popescu” Craiova, departajarea făcându-se la golaveraj. Satisfacția progresiștilor a fost și că la premiile individuale, Claudiu Dinache a fost desemnat cel mai bun jucător al turneului.

Felicitări!

Un gând despre „Claudiu Dinache – cel mai bun jucător al turneului de la Mangalia