Astazi, progresistii au disputat ultimul amical dinainte de reluarea sezonului competitional, avand ca adversar pe FCM Alexandria, in deplasare.

Dupa un joc echilibrat, gazdele au castigat cu 2-1, dupa un gol inscris in prelungiri, la chiar ultima faza a jocului, in timp ce toata echipa progresista urcase in atac pentru o faza fixa! Pentru noi egalase Leafu, cu capul, din centrarea lui Donca, in min 75, dupa ce Alexandria deschisese scorul la cateva minute dupa pauza.

Am inceput cu: Jipa – Leafu, Acasandrei, Parfeon – Vlad, Boiangiu, Geana, Sandru – Curt – Ispas, Stanciu. Au mai intrat Voican, Donca, Butoi, Lolescu, A. Grigore, Matei si Lixandru.