Echipele Centrului de Performanta Rapid s-au dovedit si astazi prea puternice pentru tinerii nostri fotbalisti in partidele din campionatul republican de juniori.

In primul joc, la U19, desi i-a avut in componenta pe Ispas si „Jardel” (care a ratat de altfel si prima ocazie de gol a meciului), echipa noastra a incasat 3 goluri intr-un sfert de ora (minutele 15-30), pierzand in cele din urma cu 4-0.

La U17, bleu-albastrii au deschis scorul dupa un penalty dar nu au rezistat apoi iuresului rapidist, visinii impunandu-se cu 4-1.

Duminica viitoare, Progresul Spartac va primi in Intrarea Vrabiei vizita echipelor clubului Astra.