Progresul Spartac a obtinut fara prea mari emotii calificarea la Turneul Final al Campionatului National al juniorilor republicani B (U17), invingand cu 6-1 (1-0) Otelul Galati, pe terenul acestora.

Chiar daca experienta superioara a progresistilor a fost evidenta inca din primele minute, deschiderea scorului s-a produs de abia in minutul 40, cand Ohaci a prins un sut la colt de la marginea careului asa cum a reusit deja de doua ori si la seniori.

Dupa pauza insa bleu-albastrii s-au descatusat si au mai marcat de cinci ori (Cires – autogol, Costea, Petculescu si de doua ori Pasare), permitand si adversarilor sa inscrie golul de onoare.

Au evoluat: Ciontos – Zamfir, Balaceanu, Cergan, Raduly – Guliman, Costea – M. Dumitru, Tong, Ohaci – M. Andrei. Au mai intrat Petculescu, Pasare, Vlasceanu, Cerneanu, Butonasi.