Progresistii au reusit ieri cateva goluri superbe, majoritatea dupa actiuni elaborate, pe “stilul” dorit si cerut de managerul Andrei Erimia. Iar executiile lui Ohaci, la primul gol, Constantin din lovitura libera, Tudorache, Grigore si Parfeon au fost si ele ”de pus in rama”. Practic, doar golul doi, rezultat dintr-o neintelegere a doi fundasi adversi pe linia careului mic, poate fi considerat unul norocos.

Cu reusita de ieri, Ionut Tudorache ajunge la un total de 6 goluri in 6 partide, o frumoasa medie de exact un gol pe meci, cu care ramane golgeterul echipei noastre, dar si al seriei a patra. Restul de pana la 20 de goluri (16 pe teren propriu!) al echipei noastre au avut ca autori pe:

Petcu – 3

Ohaci, Constantin, Parfeon – cate 2

Lixandru, Costea, S. Matei, Ditu, A. Grigore – cate unul

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s