Progresul Spartac a avut o evolutie consistenta la Medgidia, unde a controlat clar partida, iar cu un sfert de ora inainte de final se gasea intr-o situatie ideala, cu doua goluri avantaj dar si un om in plus pe teren! Golul de 1-2 al gazdelor a relansat partida, dar ai nostri au evoluat in continuare foarte solid in timp ce adversarii pareau sa fi epuizat complet resursele fizice. Pe acest fond, finalul partidei a adus ocazii dupa ocazii la poarta gazdelor: 83 Militaru, singur cu portarul, peste poarta; 86 Boiangiu singur cu portarul, sut peste; 90 Apostol, de la 6 m central, sut peste; 90+1 Militaru, singur in 6 m, centreaza la adversar in loc sa suteze; 90 +2 Donca suteaza, portarul respinge cu piciorul; 90 + 3 Tudorache, liber pe 16 m, central, suteaza pe langa poarta. Pentru ca, la atacul disperat de final al gazdelor, arbitrul sa acorde, in min 94.45 (desi indicase doar patru minute de prelungire!) un penalty absolut stupid, care a permis echipei din Medgidia egalarea!

Rezultatul este cu totul nedrept, dar pe de alta parte este si o sanctiune pentru superficialitatea arata de jucatorii nostri in ultimele minute la finalizare. Asta e, asa e fotbalul, mergem inainte si speram sa nu mai repetam astfel de greseli…

Un gând despre „Cascada de ratari incredibile la 2-1