Progresul Spartac aduna victorie dupa victorie in amicalele anului 2019! Astazi, bleu-albastrii s-au impus cu 3-0 in fata formatiei austriece Klocher Bau Oberwarth, din liga a patra, prin golurile inscrise de E. Radu (54), Boiangiu (60 – din 11 m) si Lolescu (73 – din 11 m). La 0-0, Donca a ratat o lovitura de pedeapsa.

Austriecii au fost un adversar disciplinat si ambitios dar nu au rezistat decat o repriza jocului de posesie al progresistilor.

Antrenorul Andrei Erimia a inceput in formula: Sandescu- Leafu, Lolescu, Parfeon – Vlad, Geana, Stanciu, Ditu, Matache – Cazaciuc, Luca, dupa pauza fiind rulati si restul componentilor lotului, cu exceptia tanarului portar David Ionescu.