Dupa o prima repriza fara ocazii, la doar patru minute de la reluare progresistii au reusit deschiderea scorului dupa o actiune cursiva si inspirata. Andrei Grigore a recuperat in treimea proprie, a depasit in dribling un adversar, a pasat apoi la Dorobantu care l-a lansat in stanga pe Donca, acesta a centrat peste toata apararea pentru Vlad, urcat in atac, in stilul caracteristic, fara marcaj, sutul acestuia a fost respins cu greu de portar dar numai pana la Tudorache care a reluat cu capul (foto) in poarta goala. Dupa alte mari ratari (dar si o „transversala” a oaspetilor), Donca a reusit o executie senzationala de la peste 20 de metri direct la vinclu, dupa o minge recuperata tot de el.

Cu aceste reusite, Tudorache ajunge la noua goluri in total (sapte dintre acestea venind la 0-0!) iar Donca la sapte, din care 6 din afara careului si unul, la Modelu, de la „doar” 14 metri!! Cat despre assist-urile lui Donca, am pierdut de mult socoteala…