Ziua a doua a play-off-ului Ligii a IV-a bucurestene a adus clarificari inainte de finala campionatului de duminica, intre Steaua si Carmen.

Astfel, in primul joc, Carmen a trecut fara emotii de Dinamo cu scorul de 5-2, prin golurile lui Nechita, Lungu, Ionita, Stancu si Chiacu, respectiv Varga si Panait.

In a doua partida, Progresul 2005, antrenata de Marin Duna, a parut capabila sa reuseasca marea surpriza in fata Stelei, mentinand scorul alb pana in minutul 71. Dar pe final nu a mai rezistat fizic, dupa golul prim reusit de Robu incasand inca unul si in prelungiri, de la brazilianul Lucas.

Astfel, Steaua pastreaza primul loc si Carmen are doar sansa victoriei duminica pentru a mai putea deveni campioana Bucurestiului.