Avem echipele de start pentru primul amical al sezonului pentru echipa noastra:

Turris: Dutu – Juncanaru, Parvulescu, Matei, Ispas – Mitrea, Savin, Acolatse, Ciutica, Radu – Bud

Progresul: Raduta – Parfeon, Leafu, Lolescu- Vlad, Stanciu, Donca, Grigore – Curt, Ispas, Sandru

Turris a deschis scorul in minutul 11 prin Matei, dupa o lovitura de colt.

La pauza se intra cu 1-0, Progresul nereusind sa isi creeze ocazii clare de gol si amenintand poarta adversa doar prin suturi de la distanta.

In repriza secunda au intrat pe teren la bleu-albastri Acasandrei, Boiangiu, E. Radu, Lixandru, Geana si Dorobantu. Pe banca se mai afla juniorii David Ionescu, Stroe, Iordan si Precup, care vor intra probabil pe parcursul reprizei.

Progresul rateaza o ocazie uriasa de a egala prin Lixandru, imediat dupa reluare.

Turris majoreaza diferenta prin golul lui Turkovic dar Progresul replica rapid cu reusita tanarului Stroe si scorul devine 2-1.

In prelungiri Turkovic reuseste dubla si meciul se incheie cu scorul de 3-1.