Progresul debuteaza abrupt in noul sezon, dupa o victorie de senzatie in Cupa Romaniei, 2-1 (0-0) cu Steaua!

Dupa o prima repriza ce a apartinut progresistilor, care au avut si o “transversala”, Lixandru reuseste sa inscrie din lovitura libera in minutul 57. Stelistii reactioneaza si egaleaza prin Chipirliu, fiind foarte aproape apoi de 2-1. Dar pe final progresistii revin si foarte tanarul Ohaci are o actiune inspirata, sutul sau deviat ducand scorul la 2-1 in ultimul minut regulamentar. 7 minute de prelungiri nu aduc nimic in plus pe tabela si Progresul obtine o noua victorie istorica in Vrabiei!
Felicitari tuturor!

Au evoluat:  Mihai Ciontoș – Vlad Petruț, Vlad Alexandrescu, Dănilă Parfeon, Eduard Radu, Eugen Lixandru (cpt.) – Silvian Matei, Giovanni Petcu (Ionuț Constantin 90+2’), Ionuț Costea (Andrei Ohaci 69′), Marius Dițu (Andrei Grigore 69′) – Ionuț Tudorache (Nicolas Tong 90+6′).