Mostistea Ulmu incepe excelent pe Romprim conducand cu 2-0 dupa primele 20 de minute!

Cei de la Carmen si-au revenit in a doua jumatate a primei reprize, dupa ce au fost surprinsi in startul partidei de jocul ofensiv al celor din Ulmu.

La pauza se intra cu 2-0 pentru Ulmu iar Carmen are o misiune extrem de dificila pentru a mai reusi promovarea in Liga a III-a!

Intr-un alt meci, Viitorul Pantelimon nu a reusit sa inscrie in prima repriza pe teren propriu in fata celor de la Recolta Gh Doja, si are nevoie de doua goluri in cele 45 de minute ramase pentru a duce meciul in prelungiri.

Timpul trece in defavoarea celor de la Carmen, care nu reusesc sa concretizeze dominarea teritoriala. Se contureaza o mare surpriza pe Romprim!

Minutele trec si gazdele, desi au avut mari ocazii, inclusiv o bara, nu reusesc sa inscrie. Se intra in prelungiri.

Gol pentru Carmen, care reduce diferenta si mai spera, fiind anuntate 6 minute de prelungiri!

Bucurestenii ataca disperati dar fara rezultat, meciul se incheie 1-2 si Ulmu promoveaza! Pe final, Shedrack (Carmen) vede cartonasul rosu dar nu mai conteaza…

Si Viitorul Pantelimon rateaza promovarea in fata celor de la Recolta Gh Doja, dupa 0-2 in tur si 0-0 in retur. Ialomitenii au un portar de 45 de ani, nu facnici un fel de antrenamente, si sunt prima echipa din judet care se impune la baraj dupa multi ani.